Mgr. Vojtěch Kafka
Life koučink

Ahoj, jmenuji se Vojta.

Se svými klienty nejčastěji řeším osobní problémy, které brzdí jejich spokojenost. Snažíme se společně najít řešení nejen v otázkách vztahů, ale také v budování vlastní vnitřní pohody a rozvoje svých dovedností. Moje pravidlo je, že pokud chceš skutečně změnit svůj život, je zapotřebí změnit nejprve své myšlení.  

Sám jsem neskutečně cílevědomý člověk, a pokud si společně stanovíme nějaké cíle, tak mi věřte, že udělám 100% pro jejich naplnění. Mé životní dilema, zda se věnovat na dále vědě nebo lidem, rozsoudil fakt, že jsem velice empatický a komunikativní člověk. Avšak věda se děje za zavřenými dveřmi, kde jsem nemohl uplatnit své nejsilnější stránky osobnosti. Je tedy jasné, že být zavřený v laboratoři by mě dlouhodobě nenaplňovalo. Veškerou vědu však využívám k celkovému prospěchu, protože vím, jak funguje tvé tělo a mysl.  A díky mé velice přátelské povaze jsem potkal spoustu lidí a uvědomil si, že nehledě na to z jakých poměrů pocházíme, vždycky si ve svém životě najdeme něco, co bychom rádi změnili. Dosáhnout změny je však někdy náročné a vyžaduje spoustu motivace. A od toho jsem tady já: společně najít cestu ke změně, zvolit tu nejlepší variantu, dát ti motivaci a konečně si splnit svůj krátkodobý i dlouhodobý cíl.

 

Můj život není a nikdy nebyl čekáním na to, kdy se sny stanou skutečností.

Pokud něco skutečně chceš, je třeba na tom pracovat.  

 

V rámci studia na lékařské fakultě v Ostravě jsem absolvoval dvousemestrální studium psychologie. Pro výkon koučování jsem absolvoval několik kvalifikovaných certifikovaných kurzů pod záštitou Transformation Academy a The Academy of Modern Applied Psychology in Scotland. Momentálně procházím certifikovaným kurzem první psychologické pomoci (krizové intervence) pod vedením John Hopkins University. Vystudoval jsem magisterský program oboru Mikrobiologie. Ucelené poznatky z vědy aplikuji společně s Katkou převážně na téma mikrobiom a to zejména pak, jak strava ovlivňuje naši psychiku a naopak.

hovnooooo.jpg