top of page

Ing. Kateřina Štivarová

Ahoj, jmenuji se Katka.​

Jsem výživová poradkyně a výživou se zabývám již přes 10 let. Musím přiznat, že hlavním impulsem ke studiu a celkovému zájmu o výživu a zdravý životní styl byly mé vlastní zdravotní problémy. Jsem člověk, který se vždy snaží nacházet příčiny problémů, a ne pouze řeší jejich důsledky.  A proto jsem se před lety začala do hloubky zajímat o to, jak můžeme své zdraví ovlivňovat pomocí stravy, změn návyků a nastavení naší mysli. Vyzkoušela jsem si tedy sama na sobě, jaký to může mít velký vliv. Se mnou to zvládnete i Vy.

 

Jsem cílevědomá a také vím, že každý posun v životě mě stál mnoho práce a úsilí. Proto vám budu nápomocná při dosahování vašich cílů v oblasti výživy a zdraví tou nejefektivnější cestou. Bude to možná náročné, bez akce prostě změna není, nicméně výsledek stojí za to!

Často se spolu v rámci našich setkání nasmějeme. :) Každopádně naplnění vašich cílů a osvojení zdravých návyků je pro mě vždy prioritou. 

Projekt Jsem Spoko jsem s Mgr. Vojtěchem Kafkou založila v roce 2020 s cílem šíření prevence v oblasti fyzického i mentálního zdraví. Velkým tématem, kterým se zabýváme v praxi s klienty i v přednáškové činnosti je střevní mikrobiom. 

IMG_3338_edited.png
Vzdělání​

  • Absolvovala jsem vysokoškolské studium v oboru Výživa a potraviny (ČZU).

  • Jsem zdravotník - studovala jsem na lékařské fakultě, kde jsem strávila spoustu času v laboratořích a nejvíce se věnovala mikrobiologii (LF OSU). 

  • Absolvovala jsem taktéž dvousemestrální studium psychologie, zabývala se výživou dětí v rámci programu Pediatrie na LF OSU.

  • Studiem to však nekončí, neustále se dovzdělávám pomocí kurzů a seminářů např. Nutricentrum, Coursera, SIBO SOS, Brainberry, IFMV (Funkční výživa, SIBO, 5R protokol, Doplňky stravy v klinické praxi, Hormonální nerovnováha) a další. 

  •  Kromě své vlastní praxe působím také na Institutu funkční medicíny a výživy v Praze.

  • Nejvíce mě však posouvá každý klient, který ve mě vloží důvěru. 

Nejčastěji se na mě obracejí klienti, kteří chtějí si chtějí osvojit zdravé návyky a jít cestou prevence.

Specializuji se na střevní mikrobiom, takže často pracuji s klienty, kteří chtějí podpořit své problematické trávení (dráždivý tračník, refluxní choroba jícnu, SIBO, IBD). Také mě vyhledávají klienti, kteří chtějí stravou a vhodně nastavenými návyky podpořit při chronických onemocněních (ekzémy, migrény, hormonální nerovnováha, chronické infekce - borelióza, kandidóza a jiné). 

Mgr. Vojtěch Kafka

Ahoj, jmenuji se Vojta.

Jsem spoluzakladatelem Jsem SPOKO. Momentálně působím jako externista. Společně s Katkou participuji na přednáškách pro školy a firmy, které jsou zaměřeny na výživu, psychickou pohodu, mikrobiom, důležitost střevní harmonie a propojení mikrobiomu s psychikou. 

 

Naše přednášky pro školy slouží jako preventivní výukový program, v rámci kterého se žáci a studenti seznámí s důležitostí správného stravování. Mou dílčí funkcí je zasazení informací do světa Mikrobiologie, vysvětlení pojmů mikrobiom, objasnění vědecky prokázaného propojení osy mozek - střevo a definování projevů dysmikrobie s možnou návazností na mentální anorexii, bulimii, depresivní stavy, atd. Cílem přednášky je vnést informace ze světa vědy, nastínit další možné postupy podpoření mikrobiomu u všech věkových skupin.

 

V souladu s důrazem na prevenci jsou veškeré informace prezentované výživovým poradcem, Katkou, deklarovány úzkým propojením informací získaných od specialistů z oblasti mikrobiomu.

hovnooooo.jpg
Vzdělání​

  • Vystudoval jsem magisterský program oboru Mikrobiologie (Univerzita Karlova).

  • V rámci studia na lékařské fakultě v Ostravě jsem absolvoval dvousemestrální studium psychologie.

  • Další rozšířené poznatky z oblasti psychobiotik a propojení s mikrobiomem jsou součástí preventivního programu.

bottom of page